Home/BLOG/Samochód zastępczy z oc, a formalności

Samochód zastępczy z oc, a formalności

Gdy doszło do wypadku, a pojazd wymaga gruntownej naprawy, można skorzystać z samochodu zastępczego z OC sprawcy. Dlaczego jest to tak użyteczne dla wielu osób rozwiązanie oraz jakich formalności trzeba dopełnić, by móc skorzystać z takiej możliwości?

Komfortowo i na własnych warunkach

Wiele osób obawia się, że w przypadku uszkodzenia samochodu, na czas naprawy będą zdani na komunikację miejską, by móc dojeżdżać do pracy. Szczęśliwie nie muszą one rezygnować z własnego komfortu i mogą korzystać z samochodów udostępnionych przez firmy, takie jak nasza. Wypożyczony pojazd nie powinien mieć jednak klasy wyższej, aniżeli posiadany, uszkodzony samochód (klasa może być taka sama lub niższa).

Najważniejsze formalności

Formalności związane z wypożyczeniem auta zastępczego z OC również nie są nazbyt skomplikowane. W przypadku naszej firmy wystarczy podać nam kilka niezbędnych informacji, a resztą zajmą się nasi pracownicy, którzy dopełnią formalności z firmą ubezpieczeniową. Niezbędne informacje to:

  • imię i nazwisko,
  • telefon kontaktowy,
  • adres e-mail,
  • miejsce zamieszkania,
  • marka, rocznik oraz model pojazdu (pomogą dopasować odpowiedni samochód zastępczy),
  • dzień, w którym doszło do zdarzenia drogowego.

Dzięki takim podstawowym wiadomościom auto zastępcze zostanie przekazane Państwu pod wskazany adres, my zaś zajmiemy się dopełnieniem pozostałych formalności związanych z kosztami wynajmu.

Na jaki okres czasu udostępniany jest samochód zastępczy?

Jeśli dojdzie do szkody częściowej, wówczas okres ten obejmuje od dnia, w którym doszło do stłuczki, aż po odebranie naprawionego pojazdu z warsztatu samochodowego. Gdy ma miejsce szkoda całkowita, wówczas auto zastępcze dostępne jest od momentu jej zgłoszenia, aż po otrzymanie odszkodowania na zakup nowego.

Jak widać formalności związane z uzyskaniem samochodu zastępczego z OC nie są skomplikowane, a dzięki działalności przedsiębiorstw takich jak nasze, cała procedura trwa bardzo krótko. Jeśli są Państwo zainteresowani tą ofertą, serdecznie zachęcamy do kontaktu.