Home/BLOG/Kto może wypożyczyć auto dostawcze?

Kto może wypożyczyć auto dostawcze?

Wypożyczalnie aut dostawczych cieszą się coraz większą popularnością. Mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Dlaczego tego typu rozwiązania stale zyskują nowych zwolenników nawet wśród przedsiębiorców? Wpływ na to ma wiele kwestii, jednak jedną z kluczowych z całą pewnością jest coraz wyższy koszt związany z utrzymaniem samochodu. Ceny aut idą stale w górę, dodatkowo trzeba regularnie opłacić ubezpieczenie, przegląd i bieżące naprawy. Jest tego całkiem sporo. Nie jest zatem zaskoczeniem, że dla wielu firm, które sporadycznie potrzebują skorzystać z auta dostawczego do przewozu rzeczy, zdecydowanie bardziej opłaca się je wypożyczyć, niż na bieżąco ponosić koszty związane z eksploatacją.

Wypożyczenie auta dostawczego wśród osób prywatnych

Jednak nie tylko firmy decydują się na ten krok. Często również osoby prywatne potrzebują skorzystać z wypożyczonego auta dostawczego.  Jest przecież wiele sytuacji, w których taki pojazd może się przydać. Przeprowadzka, przewóz większej ilości rzeczy, a nawet organizacja imprez plenerowych. Jesteście zaskoczeni? W naszej firmie oferujemy również auta dostawcze z chłodnią. Taki pojazd wyposażony jest w urządzenia chłodnicze, dzięki czemu z łatwością może posłużyć do transportu produktów spożywczych, które wymagają niższej temperatury. Co więcej, taki samochód może na przyjęciu posłużyć również jako lodówka. Wygodne, prawda?

Wymagania odnośnie do wypożyczenia auta

Nasuwa się natomiast pytanie, czy trzeba spełnić określone wymagania, aby wypożyczyć ten specjalistyczny pojazd. Zapewne często słyszeliście o restrykcjach w różnych wypożyczalniach odnośnie do osoby, która może ubiegać się o wynajem takiego samochodu. Każda firma z tej branży tak naprawdę sama określa swoje wytyczne, co do wynajmującego. U nas na pierwszym miejscu stawiamy komfort i wygodę klienta. Dlatego wypożyczymy auto dostawcze każdemu kierowcy, który ma ważne prawo jazdy. Nie wymagamy żadnych zaświadczeń o niekaralności, czy innych niepotrzebnych dokumentów. Do wynajmu auta dostawczego wystarczy w zupełności:

  • prawo jazdy kat. B;
  • dowód osobisty;

Kaucja jest zwracana natychmiast po oddaniu pojazdu. W tym punkcie może się pojawić jeszcze jedno pytanie – czy nie jest wymagane prawo jazdy kat. C, aby prowadzić taki pojazd? Zdecydowanie nie. W naszej firmie auta dostawcze spełniają wszelkie wymagania względem wagi i rozmiaru, które umożliwiają jazdę posiadaczom prawa jazdy kat B. Wszystkie formalności załatwiamy szybko i od ręki. Oraz dajemy naszym klientom pewność, że wypożyczone auto jest w pełni sprawne, czyste i komfortowe. A przecież to jest właśnie kluczowe przy wynajmie samochodu, prawda?